PODOLOGIA – Co to takiego?

2017-04-21 3:07:47

Większości z nas podologia kojarzy się głównie z kosmetyką. Jest jednak działalnością paramedyczną. Jest to proces leczenia głównie stóp. Podolog wspiera swoją pracą lekarzy dermatologów, lekarzy ortopedów, lekarzy ogólnych, przede wszystkim ściśle współpracuje z lekarzami diabetologami. Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Mieszkańcy krajów zachodnich regularnie poddają się tym zabiegom.

W Polsce ponad 80% osób ma problem ze stopami. Dużą grupą, do której kierowane są zabiegi podologiczne to osoby chore na cukrzycę. Diabetyków,  podolodzy chcą przekonać do szczególnej pielęgnacji stóp, by w ten prosty sposób mogli długo zachować zdrowe nogi i ustrzec się przed groźnymi powikłaniami związanymi z cukrzycą. W przypadkach, gdy u chorych występują już objawy schorzeń w obrębie kończyn dolnych, specjalista – podolog pomoże ograniczyć skutki choroby, pokaże jak nie doprowadzić do jej nawrotu.

17951618_1890928784498675_6992239439689690804_nCzęsto to podolog jest specjalistą, który diagnozuje chorobę w jeszcze nierozpoznanym dla pacjenta stadium i zaleca mu wizytę u lekarza. Często wykryte nieprawidłowości wymagają dalszych, specjalistycznych badań, dlatego też podolog zaproponuje wykonanie u specjalisty dodatkowych badań pod kątem np. grzybicy, infekcji bakteryjnych, cukrzycy itp.

15_podo_B3_Leg_17Większości z nas wydaje się, że z problemem np. wrastających paznokci, powinniśmy udać się do chirurga. Jesteśmy jednak w błędzie, gdyż w momencie, gdy chirurg wycina paznokieć, nie leczy faktycznej przyczyny problemu. W gabinecie podologicznym, po wstępnym rozpoznaniu problemu, dochodzi do wdrożenia odpowiedniej terapii, która przyniesie rezultat w postaci nienawracającej choroby. W wielu miejscach w internecie możemy natknąć się na komentarze pacjentów gabinetów podologicznych, które najczęściej są bardzo pozytywne.

Polska staje się coraz bardziej nowoczesna i otwarta na różne techniki leczenia. Stopy noszą nas przez całe życie, dlatego zadbajmy o nie, aby nie sprawiały nam bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Warto jest umówić się do nas na wizytę. zapraszamy do kontaktu.

der.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *