test

PODOLOGIA – Co to takiego?

2017-04-21 3:07:47

Większości z nas podologia kojarzy się głównie z kosmetyką. Jest jednak działalnością paramedyczną. Jest to proces leczenia głównie stóp. Podolog wspiera swoją pracą lekarzy dermatologów, lekarzy ortopedów, lekarzy ogólnych, przede wszystkim ściśle współpracuje z lekarzami diabetologami. Podolog przygotowany jest do fachowej obsługi pacjentów z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorzy na hemofilię, czy reumatycy. Mieszkańcy krajów zachodnich regularnie poddają się tym zabiegom.

W Polsce ponad 80% osób ma problem ze stopami. Dużą grupą, do której kierowane są zabiegi podologiczne to osoby chore na cukrzycę. Diabetyków,  podolodzy chcą przekonać do szczególnej pielęgnacji stóp, by w ten prosty sposób mogli długo zachować zdrowe nogi i ustrzec się przed groźnymi powikłaniami związanymi z cukrzycą. W przypadkach, gdy u chorych występują już objawy schorzeń w obrębie kończyn dolnych, specjalista – podolog pomoże ograniczyć skutki choroby, pokaże jak nie doprowadzić do jej nawrotu.

17951618_1890928784498675_6992239439689690804_nCzęsto to podolog jest specjalistą, który diagnozuje chorobę w jeszcze nierozpoznanym dla pacjenta stadium i zaleca mu wizytę u lekarza. Często wykryte nieprawidłowości wymagają dalszych, specjalistycznych badań, dlatego też podolog zaproponuje wykonanie u specjalisty dodatkowych badań pod kątem np. grzybicy, infekcji bakteryjnych, cukrzycy itp.

15_podo_B3_Leg_17Większości z nas wydaje się, że z problemem np. wrastających paznokci, powinniśmy udać się do chirurga. Jesteśmy jednak w błędzie, gdyż w momencie, gdy chirurg wycina paznokieć, nie leczy faktycznej przyczyny problemu. W gabinecie podologicznym, po wstępnym rozpoznaniu problemu, dochodzi do wdrożenia odpowiedniej terapii, która przyniesie rezultat w postaci nienawracającej choroby. W wielu miejscach w internecie możemy natknąć się na komentarze pacjentów gabinetów podologicznych, które najczęściej są bardzo pozytywne.

Polska staje się coraz bardziej nowoczesna i otwarta na różne techniki leczenia. Stopy noszą nas przez całe życie, dlatego zadbajmy o nie, aby nie sprawiały nam bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Warto jest umówić się do nas na wizytę. zapraszamy do kontaktu.

der.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *