NOWY DWÓR MAZ. Za znęcanie się nad żoną 3 miesiące spędzi w areszcie

2023-04-21 11:45:58

Postanowieniem nowodworskiego sądu, na wniosek prokuratora 37-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany za niestosowanie się do nałożonych na niego obowiązków i środków zapobiegawczych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji w niedzielną noc, po raz kolejny interweniowali w związku ze zgłoszeniem 50- latki. Jak wynikało z relacji kobiety, jej mąż będąc pod wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie, stosując wobec pokrzywdzonej przemoc fizyczną i psychiczną. Mężczyzna już kilka dni wcześniej był zatrzymany w policyjnym areszcie, a w toku prowadzonego przeciwko niemu postępowania o znęcanie fizyczne i psychiczne nad swoją żoną, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej oraz nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.

Sprawca przemocy nie stosował się jednak do nałożonych na niego obowiązków i nachodził kobietę w jej domu, wszczynając z nią awantury. Ponadto będąc pod wpływem alkoholu wyzywał swoją żonę słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał i popychał. Nowodworscy patrolowcy zatrzymali agresora, który noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim sąd zastosował wobec 37-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *