NOWY DWÓR MAZ. W trakcie kradzieży pobili ochroniarza

2023-06-06 12:42:04

3 czerwca 2023 r. w jednym ze sklepów na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do kradzieży i użycia przemocy wobec pracownika ochrony. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi. Znajomość rejonu służbowego i zamieszkujących go osób, pozwoliła dzielnicowym na trafne wytypowanie sprawców tego przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia trzy osoby zostały przez policjantów zatrzymane. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec nich policyjne dozory. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności

W sobotnie popołudnie, do oficera dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży,  w jednym z marketów na terenie miasta. Sprawcy chcąc utrzymać się w posiadaniu łupu, szarpali się  z ochroniarzem, który próbował ująć złodziei. Dwóch mężczyzn i będąca z nimi kobieta zdołali się oddalić. Jednak nie na długo.

Na miejscu szybko pojawili się dzielnicowi. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu oraz przeprowadzonej z pracownikami sklepu rozmowie, niemal natychmiast wytypowali sprawców kradzieży rozbójniczej. Ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Mundurowi doskonale wiedzieli, gdzie podejrzani mogą się ukrywać. Wkrótce do drzwi jednego z mieszkań w centrum Nowego Dworu Mazowieckiego zapukali dzielnicowi i kryminalni. Policyjna intuicja po raz kolejny ich nie zawiodła. Zastali tam dobrze im znanego 28- latka, jego 49- letniego kompana oraz 21- letnią kobietę.

Podczas przeszukania lokalu, funkcjonariusze ujawnili asortyment sklepowy, pochodzący z dokonanej chwilę wcześniej kradzieży. Cała trójka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji.

Prokurator z nowodworskiej prokuratury przedstawił podejrzanym zarzut kradzieży rozbójniczej oraz zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji.

Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *