Jak przygotować się na ślub

2016-09-13 11:19:42

Ślub to wspaniała uroczystość, która wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko ze strony pary młodej, ale również gości. Elegancki ubiór jest obowiązkowy, a poza tym trzeba się zastanowić nad stosownym prezentem.

W co się ubrać na ślub
Pożądanym strojem dla mężczyzn na ślub jest garnitur. Nie może być to garnitur codzienny, zakładany na przykład do pracy, lecz garnitur wizytowy. Idealne kolory to granat, grafit i wszelkie szarości. Najbardziej elegancka pozostaje biała koszula. Krawat powinien być dobrany do garnituru, a nie do koloru kreacji partnerki. Natomiast, jeśli kobieta decyduje się na jasny strój, mężczyzna powinien założyć jasny garnitur. Klasyczny strój kobiecy na ślub i wesele to sukienka. Może być długa, przypominająca suknię koktajlową lub innej długości. Ważne, aby nie była biała, ponieważ ten kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej. Strój nie stanowi jedynego dylematu dotyczącego tego, co kupić na ślub – mnóstwo problemów przysparza często zakup prezentu.

Koperta czy prezent
Wiele osób zastanawia się, czy na ślub konieczne jest kupowanie prezentu czy lepszym rozwiązaniem jest koperta z pieniędzmi. Koperta z pieniędzmi zawsze jest mile widziana i wystarczy dołączyć do niej okazjonalną kartkę z życzeniami. Można również wybrać praktyczny prezent na ślub i kupić zastawę stołową, sztućce, garnki, robot kuchenny, ekspres do kawy, komplet ręczników lub pościel. Jeśli istnieje taka możliwość warto popytać, co inni goście zamierzają kupić, aby uniknąć powtórzenia prezentu. Kupowanie kosmetyków, ubrań i akcesoriów dla dzieci należy pozostawić na inną okazję. Bez względu na to, czy wręczamy pieniądze czy prezent ślub generuje nadprogramowe wydatki. Często konieczny jest zakup nowego garnituru i sukienki. W rezultacie okazuje się, że przydatna byłaby pożyczka i w takim przypadku najlepiej sprawdzają się szybkie pożyczki online. W ciągu kilkunastu minut uzyskasz dodatkowe pieniądze, składając wniosek na stronie firmy MoneyMan.

Bukiet kwiatów w prezencie ślubnym
O ile w zaproszeniu nie pojawiła się wzmianka, żeby nie przynosić kwiatów to zawsze są miłym akcentem. Wypada jednak zachować rozwagę w ich doborze. Skromne, ale piękne konwalie stanowią symbol wierności, dlatego warto o nich pomyśleć. Poza tym bukiety kwiatów na ślub powinny składać się z kwiatów białych lub bladoróżowych. Trafny wybór stanowią piwonie, dalie i lilie. Niestosowne jest natomiast obdarowywanie chryzantemami, kwiatami polnymi, kaliami oraz czerwonymi różami i goździkami.

Czego życzyć młodej parze
Standardowe życzenia „Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia” są jak najbardziej na miejscu, ale warto zastanowić się nad życzeniami naprawdę osobistymi i oryginalnymi. Można je śmiało zapisać na kartce, a potem odczytać parze młodej. Nie wszyscy wiedzą, jak składać życzenia ślubne, a przede wszystkim do kogo zwracać się w pierwszej kolejności. Najwłaściwsze jest zwrócenie się do pary, a nie do każdego z osobna.

Komentarze

1 komentarz

  1. Maria odpowiedz

    Należy pamiętać, że niektóre terminy np. sierpień, wrzesień oraz okresy świąteczne są statystycznie częściej wybierane przez Młode Pary na dzień ślubu. Jeżeli chcemy zorganizować wesele w większym mieście – wówczas radzimy z niektórymi czynnościami przygotowawczymi rozpocząć trochę wcześniej – ok. 3 miesięcy (szczególnie jeśli chodzi o wybór sali, orkiestry i fotografa, później może się okazać, że w terminach bardziej „chodliwych” będziemy mieli problemy z rezerwacją na termin, który nas interesuje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *