test

CZOSNÓW. Pijany bez prawka, za to z wyrokiem bezwzględnej odsiadki

2023-03-16 12:55:10

Na 7 miesięcy trafił do aresztu zatrzymany wczoraj przez czosnowskich policjantów 26- latek. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował autem, mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu, a do tego aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Sąd może mu wymierzyć karę do 5 lat pozbawienia wolności

W Łomnie Las, funkcjonariusze czosnowskiego komisariatu podjęli interwencję wobec kierowcy skody. Zachodziło podejrzenie, że mężczyzna może być pijany. Kiedy mundurowi podeszli do 26- latka, od razu wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mieszkaniec czosnowskiej gminy wydmuchał aż 2 promile.

Nie był to jednak koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 26- latek, posiada aż dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujące do 2027 roku.

To jednak nie koniec. Okazało się również, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej, a do odbycia ma karę 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mieszkańca czosnowskiej gminy, który noc spędził w policyjnym areszcie. Następnie trafił do jednostki penitencjarnej.

Zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu również do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *