test

Nasi w Brukseli

2018-09-12 1:40:06

 

16 czytelników i 16 dziennikarzy z lokalnych tygodników, w tym z Mazowieckiego To i Owo miało możliwość poznać działalność instytucji unijnych na przykładzie Komisji Europejskiej. Ponadto uczestnicy wyjazdu zapoznali się z założeniami polityki spójności dla wyrównywania poziomu życia pomiędzy państwami członkowskimi

„Bruksela – zobacz to sam!” to projekt, w którym brało udział 16 czytelników zainteresowanych tematyką unijną wyłonionych w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. W ich wyjeździe do Brukseli towarzyszyło im 16 dziennikarzy lokalnych tygodników. Grupa w stolicy Belgii spędziło 3 dni (5-8 września 2018r), gdzie na spotkaniach z urzędnikami Komisji Europejskiej poznało tajniki jej pracy oraz rolę naszego państwa w jej działaniu. Obok przedstawicieli Mazowieckiego To i Owo do Brukseli udali się czytelnicy i dziennikarze: Kuriera Słupeckiego, Przełomu, Nowego Łowiczanina, Wiadomości Oławskich, Głosu Międzyrzecza i Skwierzyny, Nowej Gazety Lokalnej, Kuriera Podlasia – Głosu Siemiatycz, Kuriera Bytowskiego, Czasu Chojnic, Nowego Podkarpacia, Obserwatora Lokalnego, Tygodnika Starachowickiego, Tygodnika Kętrzyńskiego, Gazety Goleniowskiej oraz tygodnika Co Tydzień Jaworzno.

Projekt „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”.
Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *