Ambasadorzy legalnych bukmacherów – znane osoby współpracujące z legalnymi firmami bukmacherskimi

2018-10-24 7:57:49

Legalni bukmacherzy mają coraz większy problem z wyróżnieniem się na rynku, gdyż konkurencyjnych firm stale przybywa. Między innymi z tego powodu bukmacherzy stawiają na zwiększenie rozpoznawalności poprzez swoich ambasadorów, którymi często zostają powszechnie znane osoby.

 

Gwiazdy sportu, byli piłkarze czy cenieni eksperci sportowi – to idealni kandydaci na „twarze” kampanii legalnych bukmacherów. Kto ze znanych postaci jest ambasadorem firm bukmacherskich w Polsce?

Od czasu wprowadzenia zmian w prawie dotyczącym bukmacherów coraz więcej legalnych firm bukmacherskich nawiązuje współpracę ze znanymi sportowcami i dziennikarzami sportowymi. Rynek legalnych zakładów coraz prężniej się w Polsce rozwija, a liczba wydawanych zezwoleń stale rośnie (więcej tutaj), a tym samym konkurencja na tym rynku robi się coraz większa. To z kolei zwiększa determinację poszczególnych bukmacherów do wyróżnienia się na tle konkurencji. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu wydaje się znalezienie tzw. ambasadora, a więc osoby, która stanie się „twarzą” danej marki, występując np. w spotach reklamowych. Wiele tego typu umów zostało już zawartych.

Mateusz Borek

Związany z telewizją Polsat, w której od wielu lat komentuje mecze (m.in. reprezentacji Polski i Ligi Mistrzów), przeprowadza ważne wywiady i prowadzi stały program „Cafe Futbol”. Od pewnego czasu jest także promotorem boksu. Powszechnie lubiany za łączenie merytorycznej wiedzy z pozytywnym usposobieniem, często zdradza kibicom wiele zakulisowych ciekawostek. Mateusz Borek został twarzą bukmachera E-toto (nr zezwolenia wydanego firmie: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17), jego wizerunek zobaczyć można między innymi na materiałach wizualnych marki i w spotach poprzedzających program Onetu „Misja Futbol”.

Michał Pol

Skoro już mowa o „Misji Futbol”, kolejnym ambasadorem bukmachera E-Toto jest Michał Pol, czyli prowadzący wspomniany program. To znany felietonista i dziennikarz sportowy, aktywny w mediach od lat 90. Był także redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego”, obecnie pełni rolę dyrektora programowego segmentu sportowego w Grupie Onet. Ponadto prowadzi własny kanał na YouTube z komentarzami do bieżących wydarzeń w świecie sportu, jest także znany z aktywności na Twitterze.

Roman Kołtoń

Ambasadorem bukmachera E-Toto jest również Roman Kołtoń, dziennikarz piłkarski w przeszłości współpracujący, m.in. z „Piłką Nożną” oraz portalem Interia.pl. W latach 2004-2007 redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, przez lata ceniony ekspert Polsatu komentujący mecze w duecie z Mateuszem Borkiem. Obecnie pracuje nad biografią Zbigniewa Bońka oraz rozwija autorski kanał na YouTube „Prawda Futbolu”.

Tomasz Smokowski

Tomasz Smokowski przez wiele lat był jedną z najważniejszych postaci w Canal+ Sport – m.in. jako komentator i współprowadzący wraz z Andrzejem Twarowskim kultowy program „Liga+ Extra”. W 2017 roku opuścił stację, a od niedawna współpracuje z Polsatem, jest także częstym gościem „Misji Futbol”. Promuje amatorski bieg na 1 milę (1mila.pl). Wraz z żoną Adą wystąpił także w teledysku „Dobrze, że cię mam” Korteza. Tomasz Smokowski to kolejna osoba, która została ambasadorem bukmachera E-Toto.

Tomasz Hajto

Chociaż Tomasz Hajto zakończył piłkarską karierę wiele lat temu, od tej pory nie dał o sobie zapomnieć kibicom. Znany z ciętego języka i dobrej znajomości niemieckiego futbolu, 62-krotny reprezentant Polski zdobył wielu fanów dzięki współkomentowaniu z Mateuszem Borkiem meczów kadry. To właśnie on odpowiada za określenia „TurboGrosik” czy „truskawka na torcie”, które przeszły do powszechnie używanego języka. Były piłkarz, a obecnie menedżer i ekspert także jest ambasadorem bukmachera E-Toto.

Zdzisław Kręcina

Zdzisław Kręcina – wieloletni działacz PZPN, osoba niezwykle wyrazista i popularna. Przed mundialem w Rosji został twarzą kampanii bukmachera LV BET (nr zezwolenia wydanego firmie: PS4.6831.9.2016.EQK), między innymi w spocie „Powrót Króla”.

Oczywiście to jeszcze nie wszystkie znane osoby, które zaangażowały się w promocję firm bukmacherskich. Twarzą ForBet (nr zezwolenia wydanego firmie: PS4.6831.10.2016) w pewnym momencie został Artur Boruc, Milenium (nr zezwolenia wydanego firmie: SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599) – Maciej Szczęsny, a Superbet (legalny bukmacher z licencją na działalność stacjonarną, KRS: 0000666114) – Jerzy Dudek. To z pewnością nie koniec zacieśniania współpracy między popularnymi sportowcami i dziennikarzami a legalnymi bukmacherami w Polsce. Legalnych firm ciągle przybywa, a co za tym idzie w najbliższym czasie możemy spodziewać się również nowych ambasadorów tych firm. Warto przy okazji nadmienić, że przy wyborze bukmachera trzeba zwracać ogromną uwagę na fakt, czy firma posiada wydane w Polsce zezwolenie, a więc czy jest legalna, ponieważ za udział w grach hazardowych organizowanych bez zezwolenia polskie prawo przewiduje bardzo dotkliwe kary, a więc trzeba zawsze o tym pamiętać decydując się na grę. Zalecamy jednak dużą rozwagę w kontakcie z bukmacherami, gdyż zakłady mogą uzależniać podobnie jak wszystkie inne gry hazardowe.

materiał powstał przy współpracy z partnerem

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *