Zagroda Edukacyjna w Golądkowie

2019-09-23 1:33:28

Zespół Szkół w Golądkowie słynie ze współpracy ze środowiskiem i otwartości na potrzeby lokalnego społeczeństwa. Kolejnym przejawem tej działalności jest Zagroda Edukacyjna, którą uroczyście otwarto wraz z początkiem września.

Przypomnijmy, że zagroda powstała w ramach tegorocznej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” realizowanego przez firmę TESCO. Od 21 stycznia do 17 lutego bieżącego roku klienci sklepów TESCO mieli możliwość oddawania głosów na przygotowany przez szkołę projekt. Glosowanie odbywało się w następujących sklepach:

Maków Mazowiecki, Pułaskiego 48
Nasielsk, Polskiej Organizacji Wojskowej 9
Płońsk, Rzemieślnicza 6
Pułtusk, Mickiewicza 31

Dzięki zdobytym głosom szkoła otrzymała dofinansowanie, które pozwoliło stworzyć Zagrodę Edukacyjną. Będzie one miejscem prowadzenia ścieżek tematycznych dla dzieci i młodzieży: „Tradycja i ekologia na polskim stole” , „Zielona energia to dobra energia”, „Zwierzęta dzieciom” oraz „Ocalić od zapomnienia”. Skąd pomysł na taki projekt?

Nasza Szkoła jest trwałym elementem struktury lokalnej społeczności, jej historia splata się z historią mieszkańców. Dlatego, poza funkcją edukacyjną, staramy się również w inny sposób włączać w życie społeczeństwa, w którym funkcjonujemy. Początkowo działalność Zagrody miała odpowiadać na potrzeby dzieci rodzin ale już dziś wiemy, że również seniorzy będą chcieli pospacerować po naszych ścieżkach – powiedziała nam dyrektor Ewa Leszczyńska.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *