NOWY DWÓR MAZ. Miał promil alkoholu i próbował przekupić policjantów

2023-04-21 12:04:07

To kolejny przykład braku społecznej zgody na jazdę po alkoholu. Świadkowie widząc jadącego “wężykiem” kierowcę zareagowali i powiadomili policję. Kiedy mundurowi zatrzymali 40- latka, ten próbował ich przekupić, oferując pieniądze. W organizmie ponad 1 promil alkoholu. Obywatelowi Gruzji grozi teraz do 10 lat więzienia

W niedzielę po godz. 17:00, policjanci ruchu drogowego zostali powiadomieni o fiacie, który ruszył spod sklepu w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak wynikało z relacji świadków kierowca dostawczaka stwarzał zagrożenie na drodze i nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy. Podejrzewając, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, natychmiast powiadomili Policję.

Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki natychmiast udali się na miejsce. Na ul. Warszawskiej zauważyli jadący slalomem pojazd i zatrzymali go do kontroli drogowej. Od siedzącego za kierownicą 40- latka od razu wyczuli alkohol. Przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy, które wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu. Obywatel Gruzji, chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę po alkoholu, próbował przekupić policjantów, oferując im pieniądze.

40- latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz przekupstwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *