test

NIEPORĘT. Awantura zakończona zarzutami za znęcanie

2023-10-09 12:54:18

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Na domiar złego w trakcie zatrzymania, 47-latek próbował przekupić policjantów, aby Ci odstąpili od prowadzonych wobec niego czynności


Jak podawała policja, do zdarzenia doszło kilka dni temu, wtedy też policjanci z Nieporętu otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że winnym całego zamieszania był 47-letni mężczyzna, który będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. W trakcie rozmowy z poszkodowanymi wyszło na jaw, że to nie pierwszy wybryk 47-latka. Od kilku lat mężczyzna miał się zachowywać w stosunku do nich w sposób arogancki, wulgarny oraz miał stosować wobec nich przemoc fizyczną.
Zasłyszany materiał pozwolił policjantom na zatrzymanie podejrzanego, który w trakcie interwencji zaproponował im 200 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności. Odmowa przyjęcia korzyści majątkowej wzbudziła w mężczyźnie jeszcze większą agresję. Policjanci odwieźli podejrzanego do aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się, próby wręczenia łapówki oraz zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności.
Na wniosek prokuratora mężczyzna został objęty dozorem oraz otrzymał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego z rodzicami mieszkania oraz zakaz zbliżania i kontaktowania się z poszkodowanymi. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *