test

LEGIONOWO. “Miszczowie” parkowania?

2023-03-01 4:20:03

 

Czytelnicy przysyłają do redakcji zdjęcia źle zaparkowanych samochodów…
Na poniższych zdjęciach prezentujemy kolejne z nich. Przestawiają ono samochody, które stoją zaparkowane na pasie drogowym..

Najwyraźniej kierowcy nic sobie nie robią z tego, że stwarzają zagrożenie i blokują jeden pas ruchu.

Podobnie jak kierowcy parkujący w pobliżu stacji PKP Legionowo Przystanek. Tam z kolei łamane są przepisy dot. parkowania w pobliżu skrzyżowań oraz te dotyczące niszczenia zieleni.

Jak poinformowała nas policja: zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: „Zabrania się zatrzymania pojazdu…, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania”.Za naruszenie ww. przepisu prawa kierowcy grozi mandat karny w wysokości 300 złotych i 1 punkt karny. Podobnie z parkowaniem na trawniku, które jest wykroczniem z art.144 – Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

Prosimy o przesyłanie podobnych zdjęć na adres redakcji. Będziemy przesyłać je odpowiednim służbom.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *