test

Górskie obrazy dla wielbicieli wspinaczek i efektownych wnętrz

2017-11-27 5:22:09

Czy istnieje sposób, żeby w zaledwie kilka minut całkowicie zmienić dotychczasowy wystrój salonu czy sypialni i to bez przeprowadzania gruntownego remontu? Nie tylko istnieje, ale jest także zaskakująco prosty. Wystarczy, że wprowadzisz do pokoju jeden, wyrazisty element, który całkowicie zmieni jego jakość. W tej roli doskonale sprawdzi się malowniczy obraz. Góry prezentują się znakomicie o każdej porze dnia i roku, a także w każdej pogodzie, dlatego z łatwością znajdziesz przedstawienie, które Cię zachwyci.

W jakim wnętrzu dobrze będzie wyglądać taki akcent dekoracyjny? Czy musisz mieć specjalnie urządzony pokój, odpowiednie meble i ściśle określoną stylistykę? Nic z tych rzeczy. Przedstawienia natury mają to do siebie, że wyglądają świetnie w każdym wnętrzu. To jeden z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych motywów zdobniczych, dlatego jeśli szukasz sposobu, by zmienić coś w swoim najbliższym otoczeniu, strzałem w dziesiątkę będzie taki obraz. Góry Tatry przypadną do gustu miłośnikom rodzimych klimatów, z kolei Himalaje czy Andy to propozycja dla wielbicieli dalekich podróży i ekstremalnych wspinaczek.

Zimowe obrazy – góry w skandynawskim wnętrzu

Czym odznacza się styl skandynawski? Przede wszystkim jasną, stonowaną kolorystyką urozmaiconą jedynie pastelowymi akcentami, oszczędną w wyrazie aranżacją pozbawioną zbędnych mebli i sprzętów, a także naturalnymi materiałami – zwłaszcza drewnem zarówno naturalnym, jak i bielonym. W takim wystroju doskonale będą się prezentować zupełnie wyjątkowe obrazy. Góry zimą pokryte białym puchem i otoczone przyprószonym lasem iglastym wprowadzą do pokoju przyjemny nastrój. Taka dekoracja sprawdzi się zwłaszcza teraz, gdy powoli żegnamy jesień i czekamy już z niecierpliwością na nadejście zimy. A jeśli szukamy ozdoby, która będzie pasować do każdej pory roku, nie tylko wtedy, gdy spanie śnieg, to świetną alternatywą będą czarno-białe obrazy. Takie fotografie są nie tylko eleganckie, ale także niezwykle dekoracyjne.

Minimalistyczne przedstawienia w wielkim stylu

Dużą popularnością cieszą się obecnie nowoczesne, minimalistyczne aranżacje wnętrz. W takim wystroju liczy się zasada: mniej znaczy więcej. Stawiamy na wyraziste i efektowne meble i ozdoby ograniczając jednocześnie ich ilość do absolutnego minimum. Pokój może być chłodny w wyrazie, a nawet surowy – podobnie jak w przypadku industrialnej estetyki. Wielbicielom takich klimatów proponujemy korespondujący obraz. Góry nie muszą być przedstawione w formie rozległego, malowniczego pejzażu, na którym widać zielone hale, las i błękitne niebo. Na płótnie mogą znaleźć się same tylko wierzchołki wyłaniające się z gęstej mgły lub pojedynczy szczyt podkolorowany promieniami zachodzącego słońca. Idąc dalej tropem oszczędnych w wyrazie wzorów, niezwykle ciekawą propozycją jest także obraz przypominający szkic. Pospiesznie wykonany rysunek nada aranżacji artystycznego charakteru.

redro.pl/obrazy/tematy/krajobrazy/gory/

Tryptyk, czyli efektowne rozwiązanie do dużego metrażu

Jeśli masz to szczęście, że dysponujesz przestronnym metrażem, to szukając najlepszego pomysłu na dekorację wnętrza, powinieneś rozważyć niebanalną propozycję w postaci tryptyku. Dlaczego warto sięgnąć po aż trzy obrazy? Góry będą miały wówczas najlepszą okazję, żeby w pełni zaprezentować swoje majestatyczne piękno. Gdy zawiesisz obok siebie trzy przedstawienia tworzące razem spójną kompozycję z pewnością zachwyci Cię ich rozmach. Decydując się na tak wielkoformatową ozdobę możesz zrezygnować z jakichkolwiek innych akcentów zdobniczych w pokoju. Umieść obrazy w najbardziej reprezentacyjnym miejscu i pozwól im grać pierwsze skrzypce w swoim wystroju. Tryptyki występują w formie gotowych zestawień, ale jeśli masz swoją koncepcję, możesz na własną rękę dobrać trzy korespondujące ze sobą pejzaże o tych samych wymiarach i wyczarować autorski element dekoracyjny.

Decydując się na efektowny obraz w mgnieniu oka sprawisz, że w Twoim wnętrzu pojawi się malowniczy krajobraz, który będzie cieszył Twoje oczy bez względu na to, jaki widok znajduje się za oknem. Zimowy lub wiosenny pejzaż, pojedyncze przedstawienie czy rozbudowana kompozycja – to wszystko zależy od wyglądu pokoju, który urządzasz i Twoich osobistych upodobań. Jedno jest natomiast pewne – dzięki takiej ozdobie Twój wystrój nabierze zupełnie nowej jakości!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *