EKOLOGIA. STOP reklamom paliw kopalnych

2021-11-28 6:00:31

Czy wiesz, że paliwa kopalne przyczyniają się do większej liczby zgonów niż wyroby tytoniowe? W 2018 r. zanieczyszczenie powietrza, spowodowane spalaniem paliw kopalnych, doprowadziło do śmierci aż 8.7 miliona osób na świecie! Reklamy wyrobów tytoniowych zakazane są już od ponad 30 lat, najwyższy czas, by reklamy paliw kopalnych spotkał ten sam los. Poprzyj Europejską Inicjatywę Obywatelską i powiedz NIE reklamowaniu się firm, które niszczą naszą przyszłość


Spółki węglowe, firmy paliwowe i inne bazujące na paliwach kopalnych wykorzystują reklamy i sponsoring jako metodę odwrócenia uwagi od tego, że ich działalność jest szkodliwa dla klimatu. Tymczasem pogrążają nas coraz głębiej w kryzysie klimatycznym i praw człowieka. Tak być nie może! Wspólnie możemy skłonić Komisję Europejską do wprowadzenia nowych przepisów. W tym celu rozpoczęliśmy Europejską Inicjatywę Obywatelską, czyli formalne narzędzie, które obliguje UE do pochylenia się nad projektem nowego prawa. Musimy w tym celu zebrać milion podpisów ze wszystkich krajow UE.
To nie jest petycja, jakie na ogół podpisujesz. To formalne unijne narzędzie, które według przepisów wymaga podania dodatkowych danych umożliwiających weryfikacje posiadania przez osoby podpisujące obywatelstwa państwa UE i praw wyborczych. To jak z inicjatywą ustawodawczą w Polsce, pod którą również musisz podać PESEL lub miejsce zameldowania.
Wejdź na stronę: https://tiny.pl/9dr4z (skrócony link) i podpisz się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską!

Greenpeace Polska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *