CZOSNÓW. Dwukrotnie doknał rozboju. O mało nie potrącił ekspedientki

2023-04-25 12:15:04

Policjanci z Czosnowa zatrzymali obywatela Gruzji, który na terenie gminy dokonywał kradzieży sklepowych. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim, na wniosek prokuratury, zastosował wobec 42- latka 3- miesięczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Do kradzieży dochodziło na terenie gminy Czosnów. Policjanci ustalili, że dokonuje ich ten sam mężczyzna. W wyniku podjętych czynności wytypowali 42- letniego obywatela Gruzji. Funkcjonariusze ustalili gdzie mężczyzna przebywa, a następnie udali się do jego miejsca zamieszkania i zatrzymali go.

Czosnowscy śledczy zgromadzili w tej sprawie obszerny materiał dowodowy. Za pierwszym razem 42- latek ukradł ze sklepu asortyment na łączną kwotę 442 zł. Dwa dni później dokonał w tej samej placówce handlowej kradzieży rozbójniczej, tym razem na sumę 510 zł. Użył też przemocy napierając kierowanym przez siebie oplem na ekspedientkę, która starała się uniemożliwić mu ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kobieta została zepchnęta do tyłu, na szczęście zdołała odskoczyć w bok, unikając staranowania przez pojazd, którym kierował sprawca.

Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna dokonał kradzieży na jednej ze stacji paliw w gminie Czosnów. Łupem złodzieja padły przedmioty o łącznej wartości 1090 zł.

Wnikliwa i rzetelna praca czosnowskich stróżów prawa przyniosła wkrótce efekty. Obywatel Gruzji został zatrzymany. Prokurator przedstawił 42- latkowi zarzuty karne dotyczące kradzieży oraz kradzieży rozbójniczej. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym. Mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat więzienia.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Źródło: KPP Nowy Dwór Maz.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *