ZA TYDZIEŃ: Majówka z Unią

2018-04-18 10:41:54

Dodatek do naszego tygodnika, z którego dowiesz się, skąd Unia Europejska ma pieniądze? Gra planszowa dla rodziny i przyjaciół, kolorowanka dla dzieci oraz młodzi bez granic mówią, co myślą. Konkurs fotograficzny i smartfony do wygrania. Będzie także o Polkach bez kompleksów i jak grilować po europejsku. I całkiem na poważnie – na co konkretnie wydajemy unijne środki .

16 kolorowych stron na każdą majową pogodę.

Celem projektu „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne w Polsce” jest przybliżenie mieszkańcom Polski Polityki Spójności poprzez ułatwianie lepszego zrozumienia jej roli we wspieraniu wszystkich regionów UE, zwiększanie wiedzy o projektach finansowanych przez UE i ich wpływie na życie mieszkańców, a także upowszechnienie informacji i zachęcanie do otwartego dialogu na temat polityki spójności, jej rezultatów, jej roli w realizowaniu priorytetów politycznych UE oraz jej przyszłości. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wsparcie produkcji i dystrybucji informacji dot. tego funduszu w 50 mediach lokalnych w Polsce we wszystkich województwach.

W ramach projektu zaplanowane zostały działania służące wsparciu rozwoju mediów lokalnych w zakresie informowania o Polityce Spójności oraz Kampania informacyjna dla czytelników gazet lokalnych nt. Polityki Spójności.

Wydawcy, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, będą mogli ubiegać się o mini granty w wysokości 4000 Euro wraz ze wsparciem eksperckim i doradczym, które będą mogli przeznaczyć na rozwój wydawnictw.

Czytelnikom gazet lokalnych proponujemy udział w konkursie fotograficznym o tematyce unijnej, którego zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe (smartfony). Zwieńczeniem kampanii informacyjnej dla czytelników będzie wyjazd studyjny do Brukseli, podczas którego dziennikarze i autorzy najlepszych prac poświęconych polityce spójności i funduszom unijnym będą mogli zapoznać się z najważniejszymi instytucjami UE oraz poznać tajniki funkcjonowania struktur unijnych.

Źródło finansowania:
Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej
Konkurs
nr 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”
Okres realizacji:
12 miesięcy

Projekt realizowany przy wsparciu finansowemu Unii Europejskiej  w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”
Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *