Spakuj się na udany wyjazd

2017-08-20 4:00:06

Wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwany moment w roku. Wszyscy chcemy, żeby urlop był udany. Dobrze więc odpowiednio się na niego przygotować. Podstawową sukcesu jest dobrze zorganizowany bagaż, który będzie przydatny i ułatwi nam cały wyjazd.

Wybierając się w różne miejsca – nad wodę, w góry czy za granicę musimy przemyśleć, co należy ze sobą zabrać. Należy dopasować zawartość swojej walizki do planowanych aktywności. Co więcej, może warto nawet czasami zrezygnować z walizki i wybrać się na wakacje z plecakiem.

Pakowanie się na wyjazd to przygotowanie oczywistych, wydaje się rzeczy, ale także dopasowanie bagażu do miejsc, które odwiedzimy, miejsca noclegu, środka transportu i związanych z nim limitów bagażowych. Warto również uwzględnić, czy będziemy musieli go dźwigać, nawet przez bardzo krótki czas. Dzięki temu pojedziemy na wakacje z tym, czego naprawdę potrzebujemy, unikając noszenia nadbagażu.

Udany urlop bez pogody?

Kluczowe w pakowaniu jest dopasowanie bagażu do warunków pogodowych (prognozowanych, ale też biorąc pod uwagę niespodziewane zmiany). Pamiętajmy, że przydatny bagaż to taki, który pozwoli nam cieszyć się wyjazdem bez względu na pogodę. Spakujmy rzeczy, które sprawią, że nawet deszcz nie zepsuje zabawy. W końcu liczy się to, gdzie i z kim jesteśmy.

Legionowo podpowiada

Powstająca w Legionowie aplikacja odpowie na wszystkie te potrzeby. Paweł Łubiarz – twórca MyLugagge zapewnia, że jego projekt przygotuje na każdy wyjazd, dostosuje bagaż do wspomnianych warunków. Stworzy spersonalizowaną listę, która podpowie co przygotować, kupić albo nabyć na miejscu przed wyjazdem. Przypomni także o telefonie do mamy, zapłaceniu rachunków i wszystkich rzeczach, o których powinniśmy pamiętać przed opuszczeniem mieszkania. Dodatkowo ma zadbać także o bezpieczeństwo – powiadomi o szczepionkach, wymaganych dokumentach czy wizach.

Do premiery aplikacji zostało już niewiele, ale twórcy postanowili podzielić się kilkoma radami, jak zadbać o to, aby odpowiedni bagaż ułatwił nam podróżowanie w wakacje:

1. Walizka, torba albo plecak – dostosuj swój bagaż pod względem wymiarów, wagi (oraz tego, czy będziesz go nosić i jak długo). Oprócz tego – jeśli się już zdecydujesz – wybierz jego możliwie najmniejszy rozmiar, w który ze wszystkim się zmieścisz.

2. Przygotuj ubrana, które możesz połączyć ze sobą w wiele zestawów. W ten sposób wszystko będzie do siebie pasować i nie trzeba będzie się zastanawiać, co dziś na siebie włożyć – stroje będą już przygotowane.

3. Nie zabierajcie niesprawdzonych ubrań, kupionych specjalnie na podróż. Mogą okazać się niewygodne albo po prostu nie będziesz się w nich dobrze czuć.

4. Spakuj tylko to, czego potrzebujesz, a nie to, co warto zabrać. Unikaj zabierania w podróż rzeczy, których na co dzień nie używasz, ale liczysz, że w podróży się to zmieni. Za duży i niezorganizowany bagaż jest najgorszym obciążeniem. Nie bierz też rzeczy „na wszelki wypadek”, jeśli możesz nabyć je na miejscu.

5. Spróbuj pakowania, które oszczędza miejsce – rolowanie, pakowanie zestawami, układami rozłożonych rzeczy warstwami czy pionowo obok siebie. To metody, które warto przetestować, żeby uniknąć zagnieceń i oszczędzić miejsce.

To tylko kilka wskazówek… profesjonalną pomoc w pakowaniu już niedługo ma zapewnić aplikacja MyLuggage

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *