test

Plakat z mapą świata – oryginalna dekoracja, która Cię zaskoczy

2017-11-24 5:20:37

Jakie jest nasze pierwsze skojarzenie, gdy myślimy o mapie? Do głowy przychodzą nam z pewnością szkolne wspomnienia, gdy na lekcjach geografii musieliśmy wskazywać przy tablicy górskie pasma, słynne miasta czy dopływy wielkich rzek. My jednak chcemy odczarować to szkolne podejście i zaprezentować zupełnie inne oblicze kartografii. Będzie oryginalnie, barwnie i, przede wszystkim, zaskakująco!

Jak wygląda inspirowany kartografią plakat? Mapa świata wcale nie musi prezentować typowej planszy z podziałem politycznym lub wydzielonymi krainami geograficznymi. Choć takie przedstawienia są najpopularniejsze, ponieważ pozwalają nam się czegoś nauczyć, to o wiele ciekawsze są nowoczesne opracowania tego zagadnienia. Zamiast naukowej dokładności króluje tutaj artystyczny duch, a w miejscu skomplikowanych nazw widnieją zabawne, rysunkowe zwierzęta, które z pewnością spodobają się dzieciom. Zobaczmy więc jakie ozdoby znajdują się na wyciągnięcie naszej ręki.

Kolor przede wszystkim

Nasza pierwsza propozycja to niezwykle barwny plakat. Mapa świata tętniąca kolorami sprawi, że nawet monotonna aranżacja nabierze rumieńców. Do wyboru mamy tak wiele różnorodnych wzorów, że nietrudno o zawrót głowy! Miłośnikom odważnego designu z pewnością spodoba się przedstawienie imitujące uliczne graffiti wykonane na bielonym, ceglanym murze. Taki wzór będzie doskonale wyglądał w industrialnie urządzonej przestrzeni lub w pokoju nastolatka. Inną propozycją, równie efektowną, jest artystyczna mapa świata. Plakat na ścianę może przypominać dzieło sztuki współczesnej wykonane w technice action painting, na którym poszczególne kontynenty składają się z różnobarwnych plam rozchlapanej farby. Dla tych wszystkich, którzy cenią sobie ład i porządek, przygotowaliśmy natomiast geometryczne kompozycje, gdzie kraje składają się z malutkich, barwnych trójkątów tworzących krystaliczne struktury.

redro.pl/plakaty/tematy/mapy/mapa-swiata/

Kartografia w starym stylu

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy kochają nowoczesne aranżacje, dlatego znaleźliśmy także inspirowany poprzednimi epokami plakat. Mapa świata: czarno biała lub w kolorze sepii przeniesie nas, niczym magiczne zaklęcie, do czasów wielkich geograficznych odkryć. Inspirowane starodawnymi dokumentami przedstawienia ukazujące wiedzę na temat kontynentów z XV lub XVI wieku to prawdziwa gratka dla fanów estetyki retro i wnętrz w stylu vintage. Urok takich plakatów polega na tym, że możemy poczuć zupełnie inny klimat i wyobrazić sobie, jak wyglądało życie wielkich podróżników takich jak Vasco da Gama czy Krzysztof Kolumb. Bardzo efektowne są także wzory, na których poza mapą znajdują się również zabytkowe przyrządy miernicze, które dzisiaj prezentują się zupełnie inaczej.

Dziecięce wyobrażenie świata

W szerokiej ofercie wzorów znajdzie się także dziecięcy plakat. Mapa świata może przypominać kolorową ilustrację, która będzie łączyć ze sobą funkcje dekoracyjne, jak i dydaktyczne. Jak to możliwe? Maluchy potrzebują zupełnie innego podejścia do nauki, niż dorośli. Zamiast trudnych nazw i szczegółowych informacji, lepiej zacząć od przyjemniejszej, graficznej formy przekazu. Nasza propozycja to mapa, na której znajdują się zabawne sylwetki zwierzaków, które są charakterystyczne dla danego regionu czy państwa. Większym dzieciom mogą się z kolei spodobać wizerunki słynnych zabytków takich jak Wieża Eiffla, Statua Wolności czy Koloseum. W ten sposób szybko zapamiętają ich lokalizację. A jeśli nasze dziecko uważa, że jest już zbyt dorosłe na tak infantylne rysunki, to do wyboru jest jeszcze inny plakat: mapa świata polityczna. Duża grafika ukazuje kontynenty w ten sposób, że w ich granice wpisane są kolorowymi literami nazwy poszczególnych państw. To o wiele ciekawsze rozwiązanie, niż typowy wzór, jaki możemy znaleźć w geograficznej klasie.

Dzięki kreatywnemu podejściu, dobrze znane nam przedmioty mogą nabrać zupełnie nowego wyglądu. Mapa świata w formie nowoczesnego plakatu wcale nie będzie przypominać szkolnej pomocy dydaktycznej, z kolei zabawne, rysunkowe przedstawienie kontynentów ze zwykłej ozdoby przeistoczy się w praktyczną ściągę do nauki. Taka ozdoba będzie się świetnie prezentować zarówno w salonie, jak i pokoju dziecka i z pewnością zachwyci wszystkich – nawet tych, którzy nigdy nie byli miłośnikami geografii.

materiał zewnętrzny

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Kasia odpowiedz

    Mnie jednak bardziej podobają się zwykłe kwiaty niż mapy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *