LEGIONOWO/WARSZAWA. Poszukują nożownika!

2023-07-19 11:28:47

Pod koniec czerwca br. w autobusie linii 723 jadącego w kierunku Warszawy doszło do ataku nożownika. Ofiarą mężczyzny miał być nastolatek, który jechał autobusem. Teraz policja publikuje wizerunek podejrzanego mężczyzny

Do zdarzenia miało dojść w sobotę (24 czerwca) około godz. 20.00 w autobusie linii 723 jadącego z Legionowa na Białołękę.
Jadąca autobusem grupa nastolatków miała zostać zaatakowana przez około 55-letniego meżczyznę. Powodem miało być wyśmiewanie się z niego. W wyniku zdarzenia “nożownik” miał przyłożyć nóż do gardła 14-letniego chłopaka wymagając przeprosin, w wyniku czego ten zaczął krwawić. Po opuszczeniu pojazdu na przystanku Aluzyjna, młodzież udała się do znajdującego się w pobliżu sklepu Żabka, gdzie wezwano policję i opatrzono poszkodowanego. Początkowo wezwani na miejsce funkcjonariusze nie chcieli przyjąć zgłoszenia jednak po naciskach rozpoczęli postępowanie w tej sprawie.

Teraz po blisko miesiącu od zdarzenia na stronie internetowej komisariatu policji dla Białołęki, Pragi Północ i Targówka pojawił się wizerunek podejrzanego mężczyzny i informacja o poszukiwaniu:

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka prowadzą czynności w sprawie gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała z użyciem noża na małoletniej osobie. Zdarzenie miało miejsce w dniu 24.06.2023 r. około godziny 20.20 w autobusie linii 723, na trasie przejazdu Jabłonna, Pałac 01 (ul. Modlińska) – Dąbrówka Wiślana, w kierunku pętli Żerań FSO. Mężczyzna widoczny na opublikowanych zdjęciach jest podejrzewany o to przestępstwo. Jeśli wiesz, kim on jest, skontaktuj się z policjantami z komisariatu przy ulicy Myśliborskiej. Gwarantujemy anonimowość!

W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli nagranie z kamer znajdujących się w wymienionym autobusie i ustalili wizerunek mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo.

Jest to mężczyzna w wieku około 50-60 lat, krępej budowy ciała. Ubrany był w szarą kamizelkę, zielony t-shirt, krótkie brązowe spodenki typu “bojówki”, szare buty sportowe z białą podeszwą.

Jeśli masz jakiekolwiek informacje w tej sprawie, które pomogą w ustaleniu jego tożsamości, skontaktuj się z policjantami prowadzącymi tę sprawę, w siedzibie jednostki przy ul. Myśliborskiej 65 lub pod numerem tel. 47 723-51-30, 47 723 52 17, powołując się na numer l.dz. KP-D-I-3818/23 (KP-KR-3034/23).

Informacje można też przesyłać na adres e-mail: kp-bialoleka.wk@ksp.policja.gov.pl.”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *