Dlaczego warto mieć huśtawkę w ogrodzie?

2018-07-27 7:21:04

Huśtawka to doskonały element dekoracyjny ogrodu, ale nie tylko. Może ona być dla nas dodatkową zachętą do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wypoczynek na łonie natury pozwala zapomnieć o stresie i cieszyć się wolną chwilą tylko dla siebie.

Huśtawki ogrodowe to w większości modele wolnostojące, a więc nie wymagają zawieszenia na drzewie. Poza tym są to na tyle przenośne produkty, że w razie konieczności możemy zmienić ich miejsce ustawienia. Huśtawka sprawia, że ogród staje się bardziej przytulny i chcemy spędzać w nim jak najwięcej czasu.

Na ogrodowej huśtawce możemy odpoczywać i czytać książkę, lekko się przy tym bujając. Jest to też idealne miejsce na drzemkę po ciężkim dniu. Po przebudzeniu bez wątpienia odzyskamy siłę i motywację do działania, bez konieczności sięgania po kolejny kubek kawy. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że sen na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na rozwój dzieci. Dotyczy to nie tylko niemowląt lubiących spać w wózku, ale również przedszkolaków i nieco starszych maluchów. Drzemka na huśtawce pozwala dziecku odstresować się po męczącym dniu w szkole. Naukowcy udowodnili, że pomaga to również w zwiększeniu aktywności dzieci i zapewnieniu im spokojnego, niczym nieprzerwanego snu w nocy.

Huśtawki ogrodowe z pewnością docenią też osoby borykające się z uciążliwym bólem pleców. Wahadłowe ruchy pozwalają na złagodzenie dolegliwości bólowych, a także na odciążenie mięśni pośladków i bioder (w podobny sposób na nasze ciało oddziałuje bujany fotel). Jeśli huśtawka ma zadaszenie, możemy dodatkowo osłonić się przed promieniami słonecznymi. Brak daszka umożliwia natomiast opalanie się w wygodnej pozycji, dlatego każde rozwiązanie ma swoje zalety.

Warto zajrzeć tutaj, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać idealna huśtawka ogrodowa. Są tu dokładne opisy godnych uwagi modeli, a także cenne porady ułatwiające zakup. Choć huśtawkę można zbudować samemu, nie każdy ma odpowiednio dużo czasu, problem może stanowić też brak cierpliwości czy właściwych narzędzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *