Dlaczego warto mieć huśtawkę w ogrodzie?

2018-07-27 7:21:04

Huśtawka to doskonały element dekoracyjny ogrodu, ale nie tylko. Może ona być dla nas dodatkową zachętą do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wypoczynek na łonie natury pozwala zapomnieć o stresie i cieszyć się wolną chwilą tylko dla siebie.

Huśtawki ogrodowe to w większości modele wolnostojące, a więc nie wymagają zawieszenia na drzewie. Poza tym są to na tyle przenośne produkty, że w razie konieczności możemy zmienić ich miejsce ustawienia. Huśtawka sprawia, że ogród staje się bardziej przytulny i chcemy spędzać w nim jak najwięcej czasu.

Na ogrodowej huśtawce możemy odpoczywać i czytać książkę, lekko się przy tym bujając. Jest to też idealne miejsce na drzemkę po ciężkim dniu. Po przebudzeniu bez wątpienia odzyskamy siłę i motywację do działania, bez konieczności sięgania po kolejny kubek kawy. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że sen na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na rozwój dzieci. Dotyczy to nie tylko niemowląt lubiących spać w wózku, ale również przedszkolaków i nieco starszych maluchów. Drzemka na huśtawce pozwala dziecku odstresować się po męczącym dniu w szkole. Naukowcy udowodnili, że pomaga to również w zwiększeniu aktywności dzieci i zapewnieniu im spokojnego, niczym nieprzerwanego snu w nocy.

Huśtawki ogrodowe z pewnością docenią też osoby borykające się z uciążliwym bólem pleców. Wahadłowe ruchy pozwalają na złagodzenie dolegliwości bólowych, a także na odciążenie mięśni pośladków i bioder (w podobny sposób na nasze ciało oddziałuje bujany fotel). Jeśli huśtawka ma zadaszenie, możemy dodatkowo osłonić się przed promieniami słonecznymi. Brak daszka umożliwia natomiast opalanie się w wygodnej pozycji, dlatego każde rozwiązanie ma swoje zalety.

Warto zajrzeć tutaj, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać idealna huśtawka ogrodowa. Są tu dokładne opisy godnych uwagi modeli, a także cenne porady ułatwiające zakup. Choć huśtawkę można zbudować samemu, nie każdy ma odpowiednio dużo czasu, problem może stanowić też brak cierpliwości czy właściwych narzędzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *