test

Chudnij zdrowo

2018-03-08 10:49:07

Dla każdego najważniejsze jest zdrowie. To zaś bierze się z naszego żołądka. Funkcjonowanie człowieka, sprawność, aktywność, kondycja zależy od tego, co jemy.  O tym, jak skutecznie, ale przede wszystkim zdrowo tracić zbędne kilogramy rozmawiamy z Dorotą Poziemską, dietetyczką i właścicielką firmy cateringowej „Zdrowe calorie”.

Dorota Poziemska

Czym jest catering dietetyczny?
– Nasza oferta, czyli catering dietetyczny to zestaw pięciu posiłków na każdy dzień (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja), przygotowanych według określonego klucza, tzn. zawierających taką ilość białka, tłuszczów, węglowodanów, minerałów i witamin jakiej człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki naszemu cateringowi jesteście państwo nie tylko pewni, że dostarczacie swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników, ale także oszczędzacie czas, bo nie trzeba zastanawiać się co przygotować zdrowego na każdy dzień, nie trzeba wyliczać kalorii, ważyć produktów. To wszystko my przygotowujemy, a gotowe posiłki można włożyć do mikrofali i podgrzać lub zjeść na zimno.

Jaka dieta jest dla nas właściwa?
Zanim zdecydujemy się na catering z naszej firmy, umawiamy się na spotkanie, podczas którego robię szczegółowe pomiary składu masy ciała, wyjaśniam zasady diety, poznaję drugą osobę i jej plany redukcji wagi.
Nasze diety są dzielone w zależności od kaloryczności, od 1300 do 3000 kalorii. To, jaka dla nas będzie właściwa, pokaże nam kalkulator kaloryczności umieszczony na stronie zdrowecalorie.pl. Od tego trzeba zacząć – od wyliczenia kaloryczności diety, jest to kaloryczność redukcyjna, dla wszystkich osób chcących obniżyć swoją masę ciała. Osobom, które są bardzo aktywne fizycznie, często ćwiczą, uprawiają sport proponujemy dietę wysokokaloryczną, nawet 3000 kalorii. Dostarczamy posiłki na cały dzień, skomponowane tak, by nasz organizm był dobrze odżywiony, a jednocześnie byśmy mogli stracić zbędne kilogramy. Cena zestawu zależy od jego kaloryczności. Dieta 1300 kalorii kosztuje 37 zł dziennie za 5 posiłków, razem z dowozem. Jako, że produkty muszą być świeże i pełnowartościowe, catering jest dostarczany codziennie, do miejsc a zamieszkania. W związku z tym, że śniadanie musimy zjeść jak najszybciej po przebudzeniu, zestaw na kolejny dzień dostarczamy wieczorem poprzedniego dnia.

Z czego przygotowywane są posiłki?

Nasza dieta podzielona jest na dwie grupy: dietę zdrowego odżywiania i wegetariańską. Do przygotowywania posiłków wykorzystujemy produkty z siedmiu głównych grup. Są to kasze i płatki, warzywa, owoce, oliwy, orzechy, ryby lub mięso i nabiał. Osoby jedzące nasze posiłki mają gwarancję, że dostarczają swojemu organizmowi sporą dawkę zdrowia.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?
Najczęściej naszymi klientami są osoby, które chcą zredukować masę ciała. Decydując się na nasz catering trzeba pamiętać o świętych zasadach w dietetyce. Pierwszy posiłek zjadamy jak najszybciej po przebudzeniu, żeby uzupełnić kalorie i energię, jaką organizm zużył podczas snu oraz, by posiłki jeść w odstępach dwu, maksymalnie trzy godzinnych. Jeśli przypada nasza godzina jedzenia, nieważne gdzie jesteśmy, musimy wyjąć nasz zestaw i zjeść. Poza tymi posiłkami pijemy wodę, do dwóch litrów dziennie. Dietę możemy stosować od poniedziałku do niedzieli. Jednak to doskonała okazja, by w weekend nauczyć się kontynuować dietę i przygotowywać dietetyczne jedzenie samemu. Nasi podopieczni dostają bowiem od nas przepisy, wytyczne jak przyrządzać posiłki, jak wyliczać gramaturę, co jeść i jak zadbać o siebie.

Czy taka dieta nie jest monotonna?
Nasz zespół to wykwalifikowani profesjonaliści, którego czołowy element tworzą kucharze. Przez wiele miesięcy naszego funkcjonowania nie zdarzyło im się powtórzyć dania. Nasza dieta jest niemal zupełnie pozbawiona soli i cukru, bo sól zatrzymuje wodę, a nam zależy na tym, by gospodarka wodna była uregulowana.
Zdrowe kalorie to coś, co daje siłę, energię witalność, uśmiech, pozytywne nastawienie każdego dnia. To, dlaczego jesteśmy zmęczeni, przygnębieni, dlaczego popadamy w depresje, to często wynik złego odżywiana się. Bardzo często produkty, które są na naszych półkach sklepowych to wysoko przetworzone produkty, które zawierają mnóstwo wzmacniaczy smaku i cukier. W związku z tym, że przez wiele lat odżywiamy się takimi produktami, przestaliśmy odczuwać prawdziwe smaki. Nasze potrawy mają smak, bo są doprawiane ziołami, które wydobywają smak składników, a nie go zabijają.

Ile czasu potrzeba, by osiągnąć wymarzoną wagę?
Wszystko zależy od tego, jak dużo kilogramów chcemy stracić. Pocieszające jest to, że chudniemy szybciej niż tyliśmy. Przyjmuje się, że bezpieczną dla naszego zdrowia uważa się utratę od 2 do 4 kilogramów na miesiąc. Zawsze przeprowadzam wywiad z pacjentem na temat tego, ile kilogramów chce stracić i kiedy tyle ostatnio ważył. Jeśli ostatnio wymarzoną wagę mieliśmy 5 lat temu, to przyjmuje się, że aby bezpiecznie schudnąć do tego poziomu, potrzeba roku.
Zachęcam do kontaktu ze mną pod nr tel. 518 552 980 i umówienia się na spotkanie, w czasie którego dopasujemy najlepszą dietę, która pozwoli państwu osiągnąć wymarzoną wagę i poczuć się wspaniale.

Dziękuję za rozmowę.

 

Cholesterol wrócił do normy!
Nie miałem czasu na przygotowywanie posiłków i zdrowe odżywianie się. Dieta spowodowała, że mój organizm zaczął normalnie funkcjonować, choć oczywiście na początku buntował się, przyzwyczajony przez kilkanaście lat do złego sposobu odżywania się. Na tę dietę zdecydowałem się głównie z powodów zdrowotnych, miałem bardzo wysoki zły cholesterol. Dziś, po zaledwie dwóch tygodniach, mój wynik jest w normie. Przy okazji schudłem 5 kilogramów. Dieta nie jest wyjątkowo smaczna i są momenty kiedy trudno wytrzymać, ale zawsze jest coś za cos, a zdrowie jest najcenniejsze

Artur

W pół roku – 20 kilogramów!
Jest tyle dostępnych diet, tyle rad, jak schudnąć, jak zdrowo się odżywiać, że można tylko od ich czytania dostać już bólu głowy. Przypadkowo przeczytałam o pani Dorocie i zdecydowałam się podjąć wyzwanie. Im dalej w las, tym łatwiej, choć pierwsze dwa tygodnie były bardzo trudne. Z niedowierzaniem patrzyłam na niewielkie w moim pojęciu porcje żywności dostarczane przez panią Dorotę, które miały mi wystarczyć. Wystarczyły. W 6 miesięcy schudłam 20 kilogramów! Ta dieta nie tylko pozwoliła mi schudnąć, ale przede wszystkim dużo nauczyła. Na przykład tego, że przekarmiam swoje dzieci, jak łączyć produkty, czym przyprawiać dania, jak nabrać odpowiednich nawyków żywieniowych.

Monika

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *